Informator przedsiębiorcy
Menu

Jakie kosmetyki regeneracyjne po lecie?

Po lecie nasza skóra często jest przesuszona, wymaga regeneracji, a kosmetyki jakie używamy na co dzień nie zawsze są wystarczające. Jesień to idealna pora roku by wszelkie niedoskonałości usunąć, zwłaszcza iż zima również naszej cerze nie służy. Trzeba ją zatem odpowiednio do niej przygotować. Największym problemem jest przesuszenie skóry. Na szczęście łatwo się tego pozbyć za pomocą odpowiednich specyfików. Skóra nawilżona bowiem to mniej zmarszczek, dlatego trzeba bardzo dbać o to by dostarczać jej właściwych substancji nawilżających i odżywczych. Kosmetyki jakie powinno się stosować muszą zawierać zatem szereg dodatków takich jak: kwas hialuronowy, gliceryny, algi, peptydy, a także kolagen i proteiny. Te właśnie składniki działają mocno nawilżająco i przeciw zmarszczowo. Warto szukać także preparatów na bazie składników roślinnych i naturalnych, które działają o wiele lepiej niż substancje sztuczne.

kosmetyki pielęgnacja

Okolice oczu są równie ważne, a może nawet bardziej. Skóra wokół oczu jest bowiem o wiele cieńsza i w okresie letnim może przybyć tam parę zmarszczek. Należy zatem stosować kremy na bazie antyoksydantów, np. z zielonej herbaty. Można również skorzystać z bardzo bogatej oferty salonów kosmetycznych, aczkolwiek przy niezbyt mocnym przesuszeniu można poradzić sobie samemu. Problemem mogą okazać się także popękane naczynka krwionośne, tak zwane pajączki. Na szczęście i na nie można znaleźć odpowiednie kosmetyki. Pomocne okazują się specyfiki z dodatkiem kasztanowca, arniki lub miłorzębu japońskiego, które wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych i powodują ich obkurczanie. Po lecie może pojawić się na skórze także wiele przebarwień, np. z blednącej opalenizny. Można się ich z łatwością pozbyć, pod warunkiem że nie są wynikiem np. przyjmowanych leków. Odpowiednie kosmetyki równie łatwo kupić w sklepie jak każde inne. Prawdziwy problem może się jednak pojawić wtedy gdy okazuje się iż z naszą cerą mamy nie jeden problem z opisanych wyżej, ale kilka nakłada się na siebie. Niestety często zdarza się tak iż stosowane przez nas specyfiki niwelują jedynie jeden kłopot. Pozostaje wtedy kupić dwa lub trzy kosmetyki i stosować je naprzemiennie.

Informacje

Znajdują się Państwo na stronie będącej źródłem informacji dla przedsiębiorców dotyczących wszelkiego rodzaju aukcji magazynowych, hurtowni etc.

Jest to także źródło dużej, wiedzy, która przyda się w Państwa firmie.