Informator przedsiębiorcy
Menu

Hurtownia spożywcza i oferta miodów.

Miód to produkt jaki oferuje dziś niejedna hurtownia spożywcza i to w wielu odmianach. Co ciekawe nie tylko pszczoły wytwarzają miód, robią to także osy. Jednak to miód pszczeli zyskał sobie sporą popularność. Pszczoły znoszą do ula nektar lub spadź i tam przekształcają je w miód. Z tego względu dzielimy miody na nektarowe, spadziowe oraz nektarowo-spadziowe. Bardzo obszernie na temat miodów można dowiedzieć się ze strony wikipedia.pl. Jak można się tam przeczytać miód nektarowy powstaje z nektaru zbieranego przez pszczoły z kwiatów. Zależnie od tego z jakiego gatunku rośliny pszczoła pobrała nektar możemy rozróżnić następujące odmiany: akacjowy, rzepakowy, wielokwiatowy, lipowy, mniszkowy, wrzosowy, gryczany czy nawet leśny. Każdy z nich różni się kolorem, smakiem, oraz właściwościami.

miód hurtownia

Miód spadziowy z kolei powstające ze spadzi, czyli z zebranego przez pszczoły, przetrawionego wcześniej przez mszyce i czerwce soku z drzew iglastych lub liściastych. Miód nektarowo-spadziowy wytwarzany jest jednocześnie z nektaru i spadzi. Miód można stosować na bardzo wiele różnych sposobów. Jednak jest kilka rzeczy o których należy pamiętać. Na przykład jeśli chcemy zastąpić miodem cukier w przepisie ciasta należy dodać go o około jedną czwartą więcej, gdyż jest mniej słodki. Jednak jest także o wiele cięższy, a więc należy podwyższyć temperaturę pieczenia o 15 stopni C. Można także dodać jedną czwartą łyżeczki sody, co sprawi że ciasto lepiej wyrośnie. Jeśli używamy miodu do wypieków stosujmy miód jasny, natomiast do pieczenia mięsa czy zup, lepszy będzie ciemniejszy. Miód ma bardzo wiele pozytywnych właściwości, jednak tylko wtedy gdy jest niepodrabiany. Jeśli hurtownia oferuje w swojej ofercie miody i stojąc na półce choćby pół roku nadal są płynne to jest to znak iż to nie jest prawdziwy i czysty miód. Taki bowiem po około 3 lub 4 miesiącach po rozlaniu krystalizuje się. Co więcej prawdziwy miód przy zlewaniu z łyżeczki będzie tworzył długą wstęgę, podrabiany natomiast będzie się rwał. Pamiętajmy zatem by to co hurtownia nam oferuje weryfikować czytając etykiety.

Informacje

Znajdują się Państwo na stronie będącej źródłem informacji dla przedsiębiorców dotyczących wszelkiego rodzaju aukcji magazynowych, hurtowni etc.

Jest to także źródło dużej, wiedzy, która przyda się w Państwa firmie.